Juni in het Kaaitheater

  • Bye Bye Kaai: afscheidsfeest van het huidige Kaaitheatergebouw
  • Belgische première: Elles vivent van Antoine Defoort
  • Theater: The Waves van Khadija El Kharraz Alami 
  • Performance: performance-collectief buren brengt SPARE TIME WORK
  • Dans: Letters 2 Dance van Femke Gyselinck; Anne Teresa De Keersmaeker & Amandine Beyer / Rosas & Gli Incogniti brengen Mystery Sonatas / For Rosa

Bye Bye Kaai – een afscheidsfeest van het huidige Kaaitheatergebouw

Wegens uitgebreide verbouwingen, verlaat Kaaitheater begin juli tijdelijk haar gebouw aan het Sainctelettesquare. Gedurende twee jaar zullen we een nomadisch bestaan leiden en ons programma op verschillende plekken in Brussel presenteren. Afscheid nemen van het huidige gebouw gebeurt op 18 juni, met een knallend feest! Bye Bye Kaai wordt een dag vol herinneringen en toekomstwensen. Op het programma staan Adieu & Merci van Latifa Laâbissi, een lang toost-moment gecureerd door Louis Janssens, een gesprek tussen dramaturgen Esther Severi en Edith Cassiers over het werk van Marianne van Kerkhoven, een voordracht van de laatste tekst van wijlen Jan Ritsema en Jonathan Burrows, door Burrows en Bojana Cvejić, een verlossende performance van Olympia Bukkakis, een afscheidsritueel van Barbara Raes/Beyond the Spoken, workshops van Toestand vzw, een heuse party parti.e, en meer! Ontdek hier het volledige programma.

Kaaitheater⎢18/06⎢theater & performance⎢in het Nederlands, Frans en Engels

 

Antoine Defoort

Elles vivent - Belgische première

In de nabije toekomst ontmoeten twee vrienden elkaar in een bos. Michel, net terug van twee jaar deep-mindfulness in een ashram, heeft het nieuws niet gevolgd. Taylor haast zich hem te vertellen over zijn avonturen met het ‘Context and Modality Platform’, een soort politieke partij die – als een uit de hand gelopen grap en tegen alle verwachtingen in – aan de poorten van de macht is beland. Taylor vertelt zijn verhaal met behulp van een handig futuristisch apparaatje, dat je herinneringen voor je kan projecteren als hologram.

Michel heeft zoveel vragen. Zijn Taylor en zijn vrienden verpletterd door de mediastoomwals en de kwade bedoelingen van hun tegenstanders? En zijn ze een nieuwe, revolutionaire school voor magie begonnen?

Antoine Defoort studeerde wetenschap en beeldende kunsten, voor hij zich in 2005 toelegde op theatermaken. Hij maakt onderdeel uit van l’Amicale, een coöperatief productieplatform dat live kunstprojecten ontwikkelt, begeleidt en verspreidt. Met Elles vivent (creatie uit maart 2021) staat hij voor de eerste keer in het Kaaitheaterprogramma.

Kaaitheater⎢15, 16/06⎢theater & performance⎢in het Frans met Nederlandse boventiteling

 

Khadija El Kharraz Alami 

The Waves

The Waves is een ritueel, een manifest, een immersieve ervaring waarin de vrouwelijke schoonheid, kwetsbaarheid en pijn centraal staan. Samen met vier jonge actrices wil Khadija El Kharraz Alami onderzoeken hoe diep geïnternaliseerde ervaringen van oppressie en machtsmisbruik omgezet kunnen worden in een creatieve kracht. Een urgente en nietsontziende theaterervaring, gebaseerd op het gelijknamige boek van Virginia Woolf en op essays van onder meer Clarissa Pinkola Estes, Audre Lorde en Simon(e) van Saarloos.

Khadija El Kharraz Alami studeerde in 2014 af aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. In haar werk toont ze de mens die op zoek is naar identiteit, en die daar falend in slaagt.The Waves ging in april in première in deSingel en is nu ruim een maand later te zien in het Kaaitheater.

Kaaitheater⎢07, 08/06⎢theater

 

buren

SPARE TIME WORK

In SPARE TIME WORK neemt het buren-collectief de sociale en economische krachten onder de loep die in onze Westerse samenleving inwerken op 'vrije tijd' en 'werk'. In een associatieve vertelling linken de makers persoonlijke herinneringen aan de geschiedenis van vrijetijdsbesteding en arbeid, en aan de evolutie van vrouwenarbeid in België en daarbuiten. De complexe verhoudingen tussen meester en dienaar, tussen vuil en schoon, tussen lijden en genieten, vormen de inspiratie voor dit speelse sci-fi-park. 

buren – het collectief rond Oshin Albrecht en Melissa Mabesoone – bevindt zich ergens tussen performance, theater en beeldende kunst in. Met ironie, humor en een toekomstgerichte verbeeldingskracht spelen ze met thema’s als het vrouwelijke, popmuziek en neoliberale fantasieën. SPARE TIME WORK ging in november in première op het Playground Festival en zal in het Kaaitheater voor het eerst in Brussel te zien zijn.

Kaaitheater⎢04/06⎢performance & muziek⎢in het Engels

 

Femke Gyselinck

Letters 2 Dance

Femke Gyselinck, Sue-Yeon Youn en Luka Švajda staan samen op scène met de eclectische muzikant-componist Liesa Van der Aa. Samen ordenen ze letters aan de hand van muzikale samples. Zo ontstaat een weefsel van samen dansen, spreken en luisteren. De scenografie van Aslı Çiçek versterkt het spel tussen letterlijkheid en metaforen nog verder. Lichtgekleurde, transparante vlakken verschijnen als bladzijden op het podium, de dansende lichamen vormen de punt van een pen. Ze laten al dansend een dansalfabet ontstaan, dat jij als toeschouwer mag ontcijferen. 

Danseres en choreografe Femke Gyselinck (ex-P.A.R.T.S.) stond al in het Kaaitheaterprogramma met Flamer (met haar broer, drummer Lander Gyselinck) en Moving Ballads – steeds stukken waarbij muziek een centrale rol inneemt. Letters 2 Dance gaat begin maart in première in het Mechelse kunstencentrum nona en reist dan verder door Vlaanderen. 

Kaaitheater⎢11,12/06⎢dans & muziek

 

Anne Teresa De Keersmaeker & Amandine Beyer / Rosas & Gli Incogniti

Mystery Sonatas / For Rosa

Na The Goldberg Variations zet Anne Teresa De Keersmaeker haar choreografisch traject verder met de vijftien virtuoze Mysterie-sonates, de bekendste composities van Heinrich Ignaz Franz Biber. Aangetrokken door de helderheid van zijn muzikale structuur en zijn numerologische benadering, verdiept De Keersmaeker zich in de mystieke en geometrische rijkdom van deze muziek en maakt ze zich de Sonates eigen in een choreografie voor zes dansers.

Voor deze creatie hernieuwt Anne Teresa De Keersmaeker haar samenwerking met violiste Amandine Beyer (en haar ensemble Gli Incogniti), met wie ze eerder Partita 2 en The Six Brandenburg Concertos maakte. Mystery Sonatas / For Rosa ging in februari in première in Concertgebouw Brugge is sindsdien bezig aan een Europese tournee

Koninklijk Circus⎢23, 25, 26/06⎢dans & muziek

 

Elles vivent by Antoine Defoort is co-funded by ACT & the Creative Europe Programme of the European Union

Share

Over Kaaitheater

Podium

Kaaitheater is een podium voor dans, theater, performance, muziek en debat in Brussel. Ontstaan in 1977 als pionier van vernieuwende podiumkunsten, groeide dit huis uit tot een platform voor zowel artiesten van de Vlaamse Golf, als nieuwe generaties podiumkunstenaars. Van Brussel tot internationaal, van kleine tot grote zaal, en ook op pleinen en in straten, waar stedelijke en globale thema’s tastbaar zijn.

Motto

Onder het motto How to Be Many? maakt het team van Kaaitheater ruimte voor een breed spectrum aan bezoekers, artiesten, verhalen en perspectieven, om de meerstemmigheid van de samenleving beter te leren weerspiegelen. Dat doen we in samenwerking met vele partners.

Plek

Momenteel verbouwt Kaaitheater haar gebouw aan de Sainctelettesquare. In 2025 trekken we in het nieuwe gebouw, dat met een tweede zaal, een stadsbalkon en ruimtes voor kunstenaars en publieksgroepen, de nieuwe stedelijke kunstenpool aan het kanaal uitstraling geeft. Ondertussen blijven we programma tonen in de Kaaistudio's, en trekken we door de stad: we vinden onderdak bij vele theaters en partners in en om Brussel, met wie we samen een veelzijdig programma presenteren.

(In de) praktijk

Met blik op de toekomst zet Kaaitheater verder nieuwe lijnen uit rond participatie en mediatie, om nieuwe generaties publiek te laten kennismaken met hedendaagse podiumkunsten. Organisaties en groepen die nog te weinig op de Brusselse podia te zien zijn, nodigen we uit om zelf artistieke programma’s te maken. Zo openen we de weg naar mede-eigenaarschap van kunstenaars en publiek.

Kaaitheater beweegt mee met de tijd, wakkert maatschappelijke en artistieke debatten aan en omarmt de pluriforme podiumkunsten van vandaag en morgen.

Neem contact op met

Rue Gallaitstraat 20 1030 Schaerbeek

02 201 58 58

www.kaaitheater.be